Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2017, Kolo: jarní, Téma: Muži

Láska naruby

Jitka Kubešová, věk: 56 let

Prozradit kamarádce pěkně za tepla, že jí manžel zahýbá? Pomohlo by to vůbec? Nebylo by to ještě horší? Neublížilo by jí to ještě víc? Neobrátilo by se to nakonec proti mně?

Včera mi vyprávěl jeden můj kamarád Venda, podotýkám potřetí ženatý, jak by nejraději opustil svou ženu Sabinu z lásky k jiné ženě. Špekuloval, jak to navléci, aby to nevypadalo jako jeho rozhodnutí, nýbrž její. A jak tak špekuloval, ani si nevšiml kufru, který stál přede dveřmi bytu, když se nad ránem vracel od milenky. Zarazilo ho až to, že mu klíč nepasoval do dveří. Zatímco on chtěl vyměnit manželku, manželka vyměnila zámek. Trochu ho to zaskočilo, přece jen to bylo na něho trochu hrrr. Jenže Sabina není žádné ořezávátko, ale chytrá holka. A zatímco Venda se doma choval, jako když se nechumelí, Sabina už dávno věděla ...
Sabina totiž věděla hodně a viděla daleko. A ten její Venda byl typický muž. A jak byl zaslepený láskou k jiné ženě, nevnímal varovné signály, které mu Sabina čas od času dávala. Ignoroval červené blikající světýlko, kterým mu naznačovala: „Vendo, uber, vím toho víc než dost". A nevnímal ho ani tehdy, když už neblikalo, ale zářilo do dálky několika kilometrů. Sabina byla trpělivá, zkušená a chytrá žena. Věděla, že muži občas skončí v objetí jiné ženy. Ale také věděla, že jak rychle jí podlehli v návalu prvotního sexuálního vzrušení, stejně rychle při prvním náznaku, že by mohl odejít od rodiny, vystřízliví a pokorně se vrací zase domů. Do svého zavedeného a možná i poměrně nudného života. Ale hlavně do pomyslného klidu, ve kterém již po nich partnerka nechce těsně před padesátkou dítě. Kde si nevynesený odpadkový koš bez problémů obhájí, protože za ta léta již přišli na taktiku, jak manželku jednoduše uchlácholit.
„Tak mi poraď, jak na Sabinu. Já Markétu vážně děsně miluju", naléhal na mě Venda v okamžiku, kdy jsem měla pusu plnou šunkového salámu a majonézy z chlebíčku, na který mě pozval. Pomalu jsem polkla a dala si s odpovědí pěkně načas. „No, já nevím, to je složité. A jsou věci, které se prostě nedělají, asi ti neporadím", mluvila jsem pomalu a hlavou se mi honily myšlenky na to, jak to s chudákem Sabinou pěkně zamává. A také jsem si uvědomila, že Vendovo „děsně milovat" je po jeho dvou rozvodech ze stejného důvodu již poněkud omšelé a nedůvěryhodné. Jenže Venda si stále vedl svou. Tak jsem usměrňování jeho rozhodnutí odejít od Sabiny, vzdala. Nakonec je to jejich věc, jak se svým manželstvím naloží. A taky už je možná na jeho záchranu pozdě. Navíc i Sabina sama naznačila, že jejich vztah už měl datum expirace za sebou.
Jenže druhý den mi volala Sabina. „Hele, já vím, že se s tebou Venda radil", začala docela zostra. „A taky vím, že ty víš, že má už pár měsíců ženskou. To jsi tedy bezva kámoška, ani jsi mi o tom neřekla", sypala ze sebe smršť poměrně drsných slov.
Milá Sabinko, to jsem sice věděla, ale co jsem měla dělat? Jako ty jsi moje kamarádka, je mým kamarádem soustu let i Venda. Vždyť jsme spolu chodili do školy. To jsem ho měla potopit a vyklopit ti pěkně zatepla, že ti zahýbá? Pomohlo by to vůbec? Nebylo by to ještě horší? Neublížilo by ti to ještě víc? Neobrátilo by se to nakonec proti mně? Už jsem totiž jednou něco podobného zažila a nakonec se ti dva usmířili a všechno se obrátilo proti mně. Nakonec jsem přišla o oba. Takže co je lepší?


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing