Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: podzimní, Téma: Zaměstnání

Klíč k sobě a své duši

Slávka Frančíková, věk: 37 let

Vydejte se na cestu krátkého zamyšlení nad smyslem a posláním našeho života. Je práce, kterou vykonáváme, opravdu ta pravá? Nebo byste chtěli dělat něco jiného, ale nevíte jak? Co potřebujeme k tomu, abychom naplnili svůj cíl?

Klíč k sobě a své duši


Jaké to je, když konečně objevíte (sám) sama sebe. Své skutečné životní poslání, lásku k práci a začnete si připadat, že jste na tomto světě ve správný čas. Někomu poznání trvá pár okamžiků, jinému uplyne celá řada let a někdo svůj smysl života nepozná vůbec. Žije v roli, kterou mu kdosi určil, chodí po světě převlečený v nešťastném kabátě a okolním lidem to svým chováním vůbec neulehčuje. Takový člověk pohlíží na svět negativníma očima, sám sebe pořád lituje a připadá si neustále v roli oběti. Pokládá si otázky, jak je možné, že ten či onen je tak úspěšný a jaké má štěstí a jemu se jen lepí smůla na paty. On nikdy nebude mít tak krásný dům, luxusní auto a k moři se podívá jen u televizní obrazovky. Přitom by stačilo tak málo. Odpovědět si na dotazy jednou větou „když to dokázali oni, dokážu to i já!“

Všichni jsme strůjcem svého štěstí, tedy i osudu. Každý jedinec je výjimečný, má svou osobnost a úlohu, kterou ve svém životě pomocí svého těla a mysli vykonává. K tomu je nutné přijmout zodpovědnost za vlastní život. Co si pod touto větou máme vlastně představit? Odpověď je jednoduchá – pokaždé dělat to, co si myslíte, že je správné. Vaše cesta je jiná, než ostatních lidí. Můj život je odlišný od toho vašeho. Snažte se co nejvíce o způsob nalezení klíče sám k sobě a své duši.

Předpokladem správnosti je chovat se laskavě k ostatním lidem, být pozitivně naladěný a mít otevřenou mysl. Na své pouti životem potkáváme spoustu lidí, s nimiž si rozumíme, jsme s nimi ve vzájemné symbióze a pomáháme si. Jenže jsou tu i situace, kdy si můžeme navzájem ublížit. A protože jsme každý jiný, máme rozlišné znalosti a vědomosti, dáváme si tak předpoklad, že se můžeme jeden od druhého učit a dodávat si podporu při vzestupech i pádech. 

Co je tím klíčem, který by měl odemknout dveře vedoucí k vaší cestě i vaší duši? Je to smysl vašeho života. Kdo z nás si po pravdě dokáže tuto otázku odpovědět? Schováváme se většinou za roušku skutečností, kterou od nás společnost očekává. Tedy, když vystudujete práva, očekává se, že budete právník. I když se v této úloze necítíte vůbec dobře a chtěli byste být raději spisovatelem, který si v klidu a pohodě píše své romány někde v krásné přírodě uprostřed Beskyd. Vůbec se neztotožňujete s rolí osoby, která je denně vystavována stresu a napětí. Co by se stalo, kdybyste opustili advokátní kancelář a odjeli daleko od všech lidí a věnovali se tomu, po čem vaše srdce a duše touží? Zklamali byste své rodiče, přátele nebo klienty? Možná ano. Rozumní a inteligentní lidé by vás pochopili. Vám však utíkají příležitosti, které dělají váš život radostný, šťastný a naplněný. Když si přestanete nalhávat, že nejste dost dobří, že ti ostatní jsou daleko lepší, budete dál pochybovační a negativně naladění, půjdete sice cestou životem také, ale bez skutečného smyslu a poslání. 

Základem úspěchu je nalezení sám (sama) sebe. Poznat sami sebe a své touhy, potřeby, které by vás dokázali v životě posouvat kupředu. Když si nechcete připustit, jací doopravdy jste, kráčíte po té své cestě životem v mlze, bez cíle a smyslu. Cítíte se ztraceni, protože nevíte, kam to jdete a co vás na konci čeká. Když si však stanovíte cíl, který s láskou budete naplňovat, začnete respektovat své malé úspěchy a budete pyšní na to, co jste doposud dokázali. Pohlédnete na sebe v pozitivní světle a vybudujete si pevnou základnu pro svou vnitřní zodpovědnost, dokážete všechno, po čem vaše srdce touží. Stejně jako ti, kterým jste na začátku záviděli a mysleli si, že jen oni jsou dítětem štěstěny.

Nebojte se vydat se na cestu sebe-poznávání a sebe-realizace. Jen vy sami rozhodujete o tom, kdo jste a jací máte být.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing