Home Fejetony
2020
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2020
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2020
Archív fejetonů
2013 - 2020

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: jarní, Téma: Kamarádky

Padouch a mrcha

Jitka Kubešová, věk: 56 let

Hlavou mi pořád lítá - platí přísloví, že vrána k vráně sedá nebo spíše, že protiklady se přitahují? To jsem pořád nezjistila, jediné, co jsem si na tomto příběhu ověřila je, že na každého jednou dojde...


Tak pořád nevím. Co? No, jak je to s těmi příslovími. Pořád nevím, které platí. Protiklady se přitahují? Nebo vrána k vráně sedá? Těžko říct, asi je to, jak se říká, jak kdy. Tento příběh znám z doslechu. Vzhledem k popisu zúčastněných osob a charakteristice jejich osobností, nemohu více prozradit.
Oliver byl nespolehlivý floutek, podváděl nejen své nadřízené, ale i všechny své partnerky. Drobné podvůdky v pojišťovnictví, které mu vynášely značné zisky. Nevěry a využívání svých přátel, to vše bylo u něho na denním pořádku. Byl bezpáteřní slizoun. Byl prostě padouch.
Stella byla atraktivní, ale tak trochu hloupoučká. Což ani v nejmenším nevadilo v jejích aktivitách. V jakých? V balení a svádění mužů všech věkových kategorií a jakéhokoliv vzdělání. Vlastně ne, Stelle na vzdělání docela záleželo. Byla sice hloupoučká a naivní, ale věděla, že obráběč kovů, vrátný nebo popelář stojící na stupínku popelářského auta jí nezaručí bohatství ani snadný život. Vzrušovali ji bankéři, realitní makléři a podnikatelé ve všech sférách. Stella je sváděla, podváděla a snažila se jednoho takového uhnat jednou provždy. Jednou provždy? No, nevím. Stella byla pěkná vypočítavá mrcha.
A tak se jednoho dne setkali. Padouch a mrcha. Když Oliver Stellu poprvé uviděl, spadla mu brada. Když po ní přejel očima od hlavy až k patě, v duchu ocenil kvalitu jejích silikonových ňader. Ta jí zaplatil poslední z boháčů, které svedla, využila a následně opustila. Líbily se mu její štíhlé nožky s pěkně tvarovanými lýtky na vysokých podpatcích v botičkách od Blahnika, které cupitaly po hrbolatých dlažebních kostkách, aby následně vstoupily do bankovního domu, ze kterého Oliver právě vycházel. Když se míjeli, Stella něžně zamrkala svými umělými řasami a zadívala se Oliverovi zblízka do očí. V tom okamžiku se Oliverovi zatajil dech a pocítil vzrušení v rozkroku. Byl to signál, že ji nesmí nechat uniknout. „Slečno, máte nádherné oči, nedala byste si se mnou naproti v baru kávu?", prohodil Oliver s neodolatelným úsměvem. Stella dělala, že jeho otázku přeslechla. Usmála se a odhrnula si pramen vlasů z čela. Oliver byl ztracen. Zůstal stát před bankou a čekal, až Stella vyjde ven.
Po chvíli se otevřely prosklené dveře a Stella vyplula ven. Oliver viděl její rudé rty, jak se zvlnily do úsměvu. „Tak pojďme", prohodila jen tak mimoděk. Byla skoro přesvědčená, že tam na ni ten mladík bude čekat. Věděla dobře, jak působí na muže. A také dobře odhadla, že tento mladý muž bude zajímavý. A tak se stalo, že se mrcha a padouch dali dohromady. Za dva měsíce se Stella stěhovala k Oliverovi. Do jeho nádherného a rozlehlého bytu s terasou v novostavbě v prestižní části města. Bylo to přesně to, co se Stelle líbilo. Za půl roku se již Stella s Oliverem opalovali na pláži v Dominikánské republice. Stella ocenila malé BMW, které jí Oliver sehnal neznámo kde. Vlastně Stellu to ani moc nezajímalo. Jediné, co ji zajímalo, byla skutečnost, aby autíčko na ni přepsal. Oliver to udělal. On na ní zase ocenil, že se neptala na jeho původ. Že se na nic neptala. Chvíli to fungovalo. Až do doby, kdy se Stella začala scházet se slovenským podnikatelem Jurajem. Usoudila, že vila u Bratislavy je o něco víc než obyčejný byt. Nakonec, o byt se nemusela bát. Podstrčila totiž Oliverovi smlouvu nejen na přepis auta, ale i na převod bytu do jejího vlastnictví a ten ji ve slabé chvilce, hlupák, podepsal. A ještě mu stačila skoro úplně vyluxovat jeho tučné konto. A tak se stalo, že podvodníka a padoucha Olivera, který měl všechny „na háku" nakonec měla „na háku" jedna malá mrcha. Vlastně docela velká mrcha. Obrala Olivera o všechno. Oliver zuřil. Sliboval pomstu. Jenže se přepočítal. Stella mu však s úsměvem oznámila, že vše se legálně stalo jejím majetkem a to včetně lovecké chaty na Šumavě, která byla dědictvím po Oliverově otci. Jeho: „Zabiju tu mrchu", které cedil mezi zuby, mu nebylo nic platné. Stelle všechno spadlo bez práce do klína.
Jo, tak to někdy v životě chodí. I velký padouch a podvodník se může stát obětí podvodu. Možná je to trest za jeho předchozí činy, kdoví? A tak čekám, jak dopadne Stella. Jsem zvědavá, zda jí to bude v životě vycházet tak, že její život bude procházka růžovou zahradou. Nebo jí to její slovenský podnikatel někdy nějak vrátí? Taky může natrefit na hodného, ale zazobaného kluka a až Stellu prokoukne, jednoho dne mu zbyde prázdné konto a oči pro pláč. Nevím. A taky pořád nevím, jak je to s tím příslovím. Ale vím, že určitě platí rčení, že na každého jednou dojde.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2020, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing